Otwórz się na pozytywną energię

DI
opublikowano: 05-02-2010, 12:26

Rusza kampania edukacyjna „Otwórz się na pozytywną energię”, która jest odpowiedzią na nadmierne zużycie energii w domach oraz zmiany klimatu na świecie. Jej Organizatorem jest Velux, partnerem - Narodowa Agencja Poszanowania Energii.

Blisko 40 proc. energii w Polsce zużywane jest w domach, głównie do ogrzewania budynków i podgrzewania ciepłej wody. W naszym kraju większość energii pozyskuje się w wyniku spalania węgla kamiennego i brunatnego, co powoduje znaczną emisję CO2 i innych szkodliwych substancji. To dlatego oszczędzanie energii cieplnej i efektywność energetyczna budynków są tak ważne dla ochrony klimatu. Celem kampanii „Otwórz się na pozytywną energię” jest uświadomienie Polakom, że tworzenie budynków w zgodzie ze środowiskiem jest możliwe, opłacalne i zapewnia komfort mieszkańcom.

Założenia kampanii „Otwórz się na pozytywną energię” są spójne z najnowszym porozumieniem dotyczącym zmian w Dyrektywie w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD). Mają one przyspieszyć proces ograniczenia zużycia energii przez budynki zarówno nowe, jak i już istniejące, przy jednoczesnym zapewnieniu Europejczykom komfortu i niskich kosztów ich użytkowania. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w Dyrektywie EPBD, już od 2020 roku budynki mają charakteryzować się zużyciem energii zbliżonym do zera. Zapotrzebowanie na energię choćby częściowo powinno być zaspokajane ze źródeł odnawialnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Otwórz się na pozytywną energię