Outplacement w Polsce

Karolina Guzińska
19-04-2002, 00:00

W trudnych czasach recesji zarządy i działy personalne firm coraz częściej nie mają wyjścia i sięgają po broń ostateczną w ciężkiej sytuacji — zwolnienia pracowników. Jednak zwolnienia nie muszą być drastyczne. Pracownikom można pomóc w nowej dla nich sytuacji. Kolejne spotkanie z cyklu Forum Menedżerów poświęcone będzie takiej pomocy, czyli outplacementowi.

Instytut Zarządzania, „Puls Biznesu”, Orbis oraz Profes Centrum Kształcenia i Doradztwa zapraszają na seminarium „Outplacement w Polsce — Zwalnianie z ludzką twarzą”, które odbędzie się 23 kwietnia w hotelu Forum w Warszawie, w godzinach 10-14.

Spotkanie, przeznaczone dla członków Instytutu Zarządzania, poprowadzi Dariusz Kowalczyk, manager produktu outplacement Profes Centrum Kształcenia i Doradztwa. W programie znajdą się następujące zagadnienia: co to jest outplacement; historia outplacementu na świecie; historia outplacementu w Polsce; wnioski z badań na temat outplacementu w Polsce; proces outplacementu; korzyści. Celem spotkania jest odpowiedź na takie pytania, jak: doświadczenia firm, które już z takiej usługi skorzystały, oczekiwania firm, które dopiero zamierzają z niej skorzystać, tworzenie najbardziej efektywnego programu outplacementu (czego unikać, na co zwracać uwa- gę, pomiary efektywności procesu).

Zgłoszenia udziału w spot-kaniu można przesyłać bezpośrednio za pomocą formularza ze stron http://www.serwis.instytut.org.pl, lub należy skontaktować się z Moniką Gliniak z Instytutu Zarządzania, wysyłając e-mail: monika.gliniak@instytut.org.pl lub dzwoniąc pod numer: (22) 321 02 38.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Outplacement w Polsce