Paged inwestuje w design

Giełdowa spółka przejmie kontrolę nad Forbis Group, która projektuje i aranżuje wnętrza sklepów i biur.

Skomplikowany schemat działalności grupy Paged, kontrolowanej przez inwestora Daniela Mzyka, skomplikuje się jeszcze bardziej. Holding, który zajmuje się m.in. produkcją mebli, sklejki i płyt drewnopochodnych, podpisał warunkową umowę przejęcia Forbis Group Project Management. To warszawska spółka wyspecjalizowana w fit-oucie, czyli aranżacji wnętrz w lokalach komercyjnych. Za 70 proc. jej udziałów Paged zapłaci co najmniej 8,4 mln zł.

— Widzimy potencjał w konsolidacji usług na tym rynku, a także w umiędzynarodowieniu działalności spółki — mówi Rafał Godoj, dyrektor inwestycyjny Pagedu. Forbis Group na rynku działa od 2011 r. Spółkę założyli Marcin Powierza, który był dyrektorem ds. rozwoju salonów marek z grupy włoskiego holdingu Max Mara, i Mateusz Laskowski, wcześniej odpowiadający w Paradise Group za realizację inwestycji w salony Hugo Bossa i Emporio Armani. — Konkurujemy głównie z firmami budowlanymi, ale — jako że staliśmy po drugiej stronie barykady — mamy nieco inne od nich spojrzenie na kwestię terminowości prac. Wchodzimy do sklepu w stanie surowym albo opuszczonego przez poprzedniego najemcę i od początku do końca robimy w nim wszystko — żeby wystarczyło ułożyć towary na półkach, by wpuścić do niego klientów — tak w rozmowie z „PB” opisywał model działania Forbis Group Mateusz Laskowski, dyrektor operacyjny. Obaj menedżerowie, w rękach których pozostanie 30 proc. udziałów, pozostaną w spółce i będą nią nadal zarządzać. Zgodnie z umową Paged może dopłacić 3,6 mln zł, jeśli przez trzy lata Forbis osiągnie określony poziom zysku EBITDA. W 2015 r., według informacji podanych przez Paged, Forbis miał 2,72 mln zł zysku na tym poziomie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Paged inwestuje w design