PAK się opóźni

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 15-10-2004, 00:00

Elektrobudowa liczyła w tym roku na 10 mln zł z kontraktu na PAK. Nie udało się, ale prognozy będą wykonane.

Przesunięcie przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju decyzji o finansowaniu modernizacji Zespołu Elektrociepłowni PAK z 5 października na koniec listopada nie jest korzystne dla Elektrobudowy, katowickiej spółki wykonującej usługi elektromontażowe.

— Liczyliśmy, że z kontraktu na PAK uda nam się w tym roku zafakturować 10 mln zł. Przy nowych terminach jest to jednak nierealne — mówi Jacek Faltynowicz, prezes spółki.

Zapewnia jednak, że to nie przeszkodzi Elektrobudowie wywiązać się z obietnic finansowych na 2004 r. Spółka prognozowała 258 mln zł przychodów ze sprzedaży i 5,1 mln zł zysku netto. Po półroczu wykazała odpowiednio 103,5 mln zł oraz 1,26 mln zł.

— Ubytki po przesunięciu finansowania PAK nadrobimy dzięki innym zleceniom — tłumaczy Jacek Faltynowicz.

Zapewnia, że tegoroczne prognozy zostaną wykonane, choć obecnie raczej nie ma co liczyć, że spółka zaskoczy giełdowych inwestorów lepszym wynikiem.

Zarząd Elektrobudowy negocjuje kolejne kontrakty. Wygląda na to, że jeszcze w tym roku spółce uda się pozyskać duże zamówienie. Wielkość spodziewanego zlecenia prezes porównuje do umowy z Elektrownią Bełchatów. Chodziło tam o blisko 20 mln zł, teraz ma być niewiele mniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy