Paliwa

MIB
opublikowano: 19-06-2008, 00:00

Paliwa:Arabia Saudyjska chce zwiększyć produkcję

W tym tygodniu rosły ceny paliw na stacjach. Benzyna podrożała średnio o około 4 gr/l, a olej napędowy o blisko 3 gr/l. Niestety, nic nie wskazuje na koniec tych wzrostów w najbliższym czasie. Na przestrzeni tygodnia odnotowaliśmy bowiem kolejne podwyżki cen paliw na rynku hurtowym. Koszt benzyny zwiększył się o 30-56 PLN/1000 l, a oleju napędowego o 46-86 PLN/1000 l.

Ceny ropy Brent na giełdzie ICE od 8 czerwca poruszają się w bocznym kanale trendowym 131-139 dol. Oczywiście, rynek nie zdołał utrzymać tak wysokiego poziomu, ponieważ zaczęto powoli wznawiać produkcję na Morzu Północnym. Poza tym wciąż szkodzi nastrojom zwołane przez Arabię Saudyjską niedzielne spotkanie (22 czerwca) największych producentów i konsumentów ropy w Dżuddzie, poświęcone problemowi gwałtownie rosnących cen ropy. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że może tam zapaść decyzja o zwiększeniu od lipca produkcji ropy przez Arabię Saudyjską o 0,2-0,5 mln baryłek na dobę

Dorota Gudaś, BM Reflex

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu