Papaj sprzedaje akcje Compu

opublikowano: 11-07-2017, 22:00

12,4 mln zł - taką wartość według ceny z poniedziałkowego zamknięcia ma pakiet akcji wystawiony na sprzedaż przez Jacka Papaja.

Wieloletni prezes informatycznej spółki wystawił na sprzedaż pakiet 200 tys. akcji, które stanowią 3,37 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Akcje są sprzedawane w procedurze przyspieszonej budowy księgi popytu. Na początku czerwca Jacek Papaj, który był prezesem i dyrektorem generalnym Compu od 1991 r., poinformował o rezygnacji z tej funkcji i planach przejścia do rady nadzorczej. Informował wówczas, że nie wyklucza możliwości niewielkiego zmniejszenia zaangażowaniaw akcjonariacie Compu. Przed debiutem Compu na GPW, w lutym 2005 r. Jacek Papaj był największym akcjonariuszem spółki z udziałem ponad 56 proc. głosów na WZA. Według ostatnich informacji posiadał akcje uprawniające do wykonywania 17,1 proc. głosów. Obecnie największym akcjonariuszem spółki jest sam Comp, który zgromadził 1,14 mln akcji własnych. Drugi pod względem zaangażowania jest Metlife OFE, który kontroluje 18,09 proc. głosów.

Na początku czerwca Jacek Papaj, który był prezesem i dyrektorem generalnym Compu od 1991 r., poinformował o rezygnacji z tej funkcji i planach przejścia do rady nadzorczej.
Fot. Grzegorz Kawecki

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane