Papiery Electusa poza GPW

DTK
opublikowano: 04-03-2010, 00:00

Spółka z grupy IDMSA nie

Spółka z grupy IDMSA nie

upubliczni wyemitowanych

obligacji, ale zapowiada

nową emisję na 100 mln zł.

Wczoraj wieczorem Electus opublikował komunikat, z którego wynika, że obligacje z zakończonej w piątek emisji nie trafią do publicznego obrotu. Inwestorzy, którzy złożyli zapisy, mają dwa dni na podjęcie decyzji, czy chcą objąć papiery (z zastrzeżeniem że nie będą mogli nimi swobodnie obracać) czy też rezygnują z zapisów.

Z naszych informacji wynika, że właśnie zakończona emisja trzeciej transzy obligacji Electusa sprzedała się znacznie lepiej niż pierwsza (wtedy inwestorzy objęli papiery za 10,1 mln zł) i trochę lepiej niż ostatnia, z września 2009 r. (15,6 mln zł). Skąd więc taka decyzja władz spółki z grupy IDMSA?

Komunikat to kolejny efekt zawirowań, jakie nastąpiły po publikacji przez serwis ngi24.pl artykułów na temat Marka Falenty, prezesa Electusa. W ich wyniku Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wszczęła postępowanie dotyczące możliwości naruszenia przez spółkę ustawy o ofercie publicznej. Nadzór sprawdza, czy w prospekcie i aneksach do niego znalazły się wszystkie wymagane prawem informacje. Chodzi o "ewentualne ryzyka" niespłacenia wartego około 44 mln zł długu, jaki Falenta ma wobec Electusa, i nieodzyskania przez Electus wierzytelności wobec spółki Sigma. KNF wyjaśnia też, czy w związku z prawomocnym wyrokiem Marka Falenty (on sam twierdzi, że jest niewinny i że potwierdzi to Sąd Najwyższy, do którego złożył kasację) papiery spółki z grupy IDMSA nie są obarczone wadą prawną.

— Złożyliśmy w KNF obszerne wyjaśnienia, które dowodzą, że żadna z trzech kwestii, którymi się nadzór zajmuje, nie stanowi ryzyka dla spółki. Ze spokojem czekamy więc na zakończenie postępowania — mówi Marek Falenta.

W ciągu kilku tygodni Electus przygotuje kolejny program emisji obligacji, którego wartość powinna przekroczyć 100 mln zł. Czy znajdą się chętni?

— Już zainteresowanie ostatnią transzą obligacji, mimo niekorzystnych dla spółki publikacji, było duże. Po wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości będzie jeszcze większe —zapewnia Marek Falenta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DTK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu