PARP wieści internetową rewolucję

Agnieszka Jabłońska
opublikowano: 01-09-2010, 13:14

Od 2011 r. wnioski beneficjentów e-dotacji będą obsługiwane przez internet. Od a do z.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) szykuje ułatwienia dla beneficjentów e-dotacji. Od 2011 r. będą mogli śledzić losy swoich wniosków przez internet. I w ten sposób komunikować się z agencją, która właśnie rozstrzygnęła przetarg na dostawcę niezbędnego oprogramowania. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim Comarch.
- Liczymy, że wkrótce podpiszemy umowę i przystąpimy do pracy – deklaruje Paweł Kozyra, rzecznik prasowy firmy Comarch.
Firma będzie miała rok na przygotowanie sytemu, który umożliwi składanie i obsługę wniosków przez internet, od oceny formalnej i merytorycznej, po podpisanie umowy, aneksów i wypłaty.  Dostanie za to 747 tys. zł.
- Każdy przedsiębiorca dostanie swoje konto. Po zalogowaniu będzie mógł sprawdzić, czy wniosek został oceniony, czy trzeba go uzupełnić. Beneficjenci zyskają też możliwość śledzenia postępu rozliczeń w fazie realizacji projektu – mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP.
System ułatwi też monitorowanie niesfornych beneficjentów.
- Będzie generował raporty o stanie zaawansowania projektów i opóźnieniach, rejestrował ryzyka i ostrzegał o ewentualnych problemach – wyjaśnia Bożena Lublińśka-Kasprzak.

Budowa systemu do elektronicznej obsługi wniosków jest częścią projektu, który PARP, kierowana przez Bożenę Lublińską-Kasprzak realizuje dzięki dotacjom z Unii Europejskiej.  Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy o prowadzeniu firmy w internecie. Do 2011 r. agencja wyda na to 6,5 mln zł.
Budowa systemu do elektronicznej obsługi wniosków jest częścią projektu, który PARP, kierowana przez Bożenę Lublińską-Kasprzak realizuje dzięki dotacjom z Unii Europejskiej. Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy o prowadzeniu firmy w internecie. Do 2011 r. agencja wyda na to 6,5 mln zł.
None
None

więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu": http://prenumerata.pb.pl/Today

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Jabłońska

Polecane