1852 projekty walczą o e-dotacje

DI
opublikowano: 01-10-2010, 12:18

O północy 30 września zakończył się nabór wniosków w najpopularniejszym unijnym konkursie, w którym dotacje można było zdobyć na e-biznesy. Do podziału jest 321 mln zł.

None
None

O dotacje w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka starają się autorzy 1852 projektów. Ponieważ w zeszłym roku w kolejce do złożenia wniosków ustawiły się długie kolejki, tym razem nabór odbywał się drogą elektroniczną. Jedyna w tym roku runda aplikacyjna trwała dwa miesiące. Podobnie jak w zeszłorocznej edycji konkursu, najwięcej wniosków złożyli przedsiębiorcy z województw mazowieckiego (548), wielkopolskiego (238) i małopolskiego (189).
- Dofinansowanie dostaną projekty, które cechują się innowacyjnością i są oparte o solidny model biznesowy, rokujący osiągnięcie sukcesu rynkowego. Premiowane będą te projekty, w których e–usługa świadczona będzie zarówno dla odbiorców krajowych jak i zagranicznych, gdzie zasadnicza funkcjonalność dotycząca głównej funkcji e-usługi odpowiada na niezagospodarowaną dotychczas niszę rynkową, a projekt polega na przygotowaniu, wdrożeniu  i świadczeniu zaawansowanych e-usług o znaczeniu krajowym lub międzynarodowym – wyjaśnia Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP.
Budżet konkursu wynosił 321 mln zł. Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może być niższa niż 20 tys. zł i nie może przekroczyć 700 tys. zł. Wielkość wsparcia może wynosić do 70 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Natomiast w przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
- Złożone wnioski podlegać będą teraz ocenie formalnej i merytorycznej. Przedsiębiorcy po zarejestrowaniu wniosku w generatorze są zobowiązani do jego przesłania wniosku z własnoręcznym podpisem w sposób tradycyjny za pośrednictwem platformy ePUAP, jeśli posiadają bezpieczny podpis z certyfikatem - przypomina Patrycja Zielińska, wiceprezes PARP.
Budżet Działania 8.1 PO IG w perspektywie finansowej 2007-2013 wynosił około 385 mln euro. W dotychczasowych naborach wniosków do tego działania PARP rozdysponowała około 850 mln zł, czyli około 53 proc. budżetu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane