Paul Gascoigne wymaga 24-godzinnej opieki

PAP
opublikowano: 04-02-2013, 15:20

Były pomocnik piłkarskiej reprezentacji Anglii 45-letni Paul Gascoigne musi mieć zagwarantowaną 24-godzinną opiekę medyczną, aby możliwe było kontynuowanie przez niego walki z alkoholizmem i zapobieżenie ewentualnym kolejnym próbom samobójczym.

O bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym "Gazzy" poinformował w poniedziałek szef związku zawodowego piłkarzy Gordon Taylor.

"On musi mieć obecnie stałą, 24-godzinną opiekę, inaczej może dojść do tragedii. Potrzebuje natychmiastowej pomocy, choć już dzisiaj można powiedzieć, że walka z jego alkoholizmem została przegrana" - przyznał Taylor w wywiadzie dla stacji radiowej BBC.

Problemy Gascoigne z alkoholem trwają od wielu lat. 20 lutego 2008 roku piłkarz został zatrzymany przez policję na podstawie ustawy o zdrowiu psychicznym w hotelu Hilton Gateshead, gdzie urządzał awantury i groził popełnieniem samobójstwa.

Na początku maja 2008 roku w hotelu Millenium w Liverpoolu zamówił stek, ale szybko zmienił zamówienie na... nóż. Obsługa hotelowa odmówiła wykonania polecenia i zawiadomiła policję, gdyż gość także groził samobójstwem. Funkcjonariusze weszli siłą po pokoju hotelowego zawodnika i zastali go w łazience, gdzie próbował się utopić. Lekarze w ośrodku psychiatrycznym uznali, że był to efekt wypitego w dużych ilościach alkoholu i depresji.

"Rozmawiałem z nim w weekend, mówił, że jest OK. Ale to pozory, trzeba zrobić wszystko, aby nie doszło do takiej tragedii, jak w przypadku George'a Besta" - dodał Taylor zaprzeczając także zarzutom byłego bramkarza Manchesteru United Petera Schmeichela, że w przypadku Gascoigne'a nie zrobiono wszystkiego, aby go ratować.

"Nie ma innego zawodnika w naszym związku, który by od nas otrzymał większą pomoc" - zaznaczył w wywiadzie.

Best urodzony w 1946 roku w Belfaście, największa gwiazda Manchesteru United w latach 70., jesienią w 1975 roku został odsunięty od gry w klubie po problemach z alkoholem. Później przez lata grał w mniej znanych zespołach m.in. Stockport County, Bournemouth, Fulham, Hibernian oraz w USA.

Kilka razy był zatrzymywany za jazdę po alkoholu, w 1984 roku trafił nawet za to na trzy miesiące do więzienia. Alkohol spowodował, że zapadł na zdrowiu, w 2000 roku poddał się transplantacji wątroby. Jesienią 2005 roku jego stan zdrowia uległ gwałtownemu pogorszeniu, trafił w bardzo ciężkim stanie do szpitala, gdzie zmarł 25 listopada 2005 roku.

Gascoigne w reprezentacji Anglii w latach 1988-1998 rozegrał 57 spotkań, w których zdobył dziesięć goli. Uczestniczył w mistrzostwach świata w 1990 roku i mistrzostwach Europy sześć lat później. Oficjalnie zakończył karierę piłkarską w 2005 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Paul Gascoigne wymaga 24-godzinnej opieki