Paweł Mucha doradcą prezesa NBP

  • PAP
opublikowano: 04-01-2021, 16:40

Były wiceszef KPRP Paweł Mucha powiedział w poniedziałek, że od 1 stycznia jest zatrudniony w NBP jako doradca prezesa NBP Adama Glapińskiego. Wcześniej poinformowano o odwołaniu Muchy z funkcji wiceszefa Kancelarii Prezydenta oraz powołaniu go na stanowisko społecznego doradcy prezydenta.

Po południu Mucha powiedział w rozmowie z Interia.pl, że został zatrudniony w NBP. "Mam zaszczyt nadal współpracować z panem prezydentem. Do dnia 31 grudnia 2020 r. pełniłem funkcję zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta i sekretarza stanu. Od dnia 1 stycznia 2021 r. nadal wspieram pana prezydenta - jako doradca Prezydenta RP. Jest to funkcja społeczna" - powiedział.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Wcześniej w poniedziałek prezydencka kancelaria poinformowała, że prezydent Andrzej Duda postanowieniami z 28 grudnia 2020 r. dokonał zmian w kierownictwie KPRP: powołał z dniem 4 stycznia dotychczasowego sekretarza stanu w KPRP Piotra Ćwika na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii. Pełniący tę funkcję do tej pory Paweł Mucha został powołany z dniem 1 stycznia na stanowisko społecznego doradcy prezydenta - czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej KPRP.

Jak poinformowano, z dniem 4 stycznia Krzysztof Szczerski został odwołany z funkcji szefa gabinetu prezydenta, jednocześnie - z dniem 5 stycznia prezydent powołał na to stanowisko Pawła Szrota. Szczerski został Pełnomocnikiem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do spraw utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane