Pawlak szuka wsparcia IT

JK
opublikowano: 26-01-2010, 00:00

Ministerstwo Gospodarki startuje z budową centralnej ewidencji

Ministerstwo Gospodarki startuje z budową centralnej ewidencji

działalności gospodarczej.

Resort kierowany przez Waldemara Pawlaka potrzebuje firmy, która określi zasady i warunki głównego przetargu na wykonanie systemu teleinformatycznego Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Chętni do wykonania tej usługi mogą składać oferty do 8 marca 2010 r. (wadium wynosi 50 tys. zł). Zwycięzca przetargu będzie miał 56 dni na realizację zlecenia. Otrzyma za to 2,3 mln zł.

— Celem tego przetargu jest wyłonienie podmiotu, który dostarczy projekt specyfikacji wymagań na system teleinformatyczny CEIDG, opis przedmiotu zamówienia na ten system, określi wymogi ilościowe i jakościowe na infrastrukturę techniczną i sieciową, wskaże kryteria oceny ofert, zaprojektuje umowę na wykonanie systemu CEIDG — wyjaśnia Marzena Dachowska z Wydziału Zamówień Publicznych Ministerstwa Gospodarki (MG).

Po wykonaniu tych zadań resort gospodarki ogłosi właściwy przetarg na wykonanie całego systemu. Musi się jednak spieszyć. Zgodnie z ustawą o swobodzie gospodarczej CEIDG powinna zacząć działać od lipca 2011 r. Zadaniem tego centralnego systemu będzie zebranie wszystkich ewidencji przedsiębiorców osób fizycznych, prowadzonych obecnie przez gminy.

Osoby zakładające firmy będą mogły w dowolnym urzędzie gminy złożyć wniosek o wpis do systemu (osobiście lub listem poleconym). Każdy zainteresowany będzie mógł uzyskiwać informacje o zarejestrowanych przedsiębiorcach. Wnioski o wpis lub o informacje będą przekazywane do systemu za pośrednictwem formularzy elektronicznych zamieszczonych w internecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane