Październik miesiącem oszczędzania

opublikowano: 13-10-2017, 10:27
aktualizacja: 13-10-2017, 10:28

Dlaczego akurat październik? Nie przyniosły rezultatu moje próby znalezienia odpowiedzi na to pytanie, choć logiczna wydaje się sugestia, że warto oszczędzać choćby na wspaniałe prezenty świąteczne za którymi już wkrótce powinniśmy zacząć się rozglądać.

Oszczędzanie nie powinno być metodą gospodarowania nadwyżki finansowej, ale sposobem życia, zdaje się mówić nasz gość, Michał Szafrański, jeden z największych w polskiej blogosferze autorytetów w tej dziedzinie, czytany przez setki tysięcy internautów.

Kilka, kilkanaście lat temu Polska była liderem rozwiązań bankowości mobilnej i internetowej. Obecnie jesteśmy w ogonie jeśli chodzi o rozwój aplikacji służących do oszczędzania. Czas spojrzeć na nasze telefony i odpowiedzieć na pytanie – jak oszczędzać dzięki tym prostym urządzeniom, co wyjaśni dr Michał Kisiel, analityk portalu Bankier.pl

W Polsce powstanie państwowy fundusz majątkowy wzorowany na norweskim odpowiedniku. Informacja o zamiarze jego powołania to znakomita okazja do rozmowy o tym jak oszczędzają państwa – zarówno te najbogatsze, które mogą pozwolić sobie na odkładanie części zysków ze sprzedaży bogactw naturalnych, jak i te biedniejsze, do których zalicza się Polska. Na to pytanie odpowie Krzysztof Nowak, partner w firmie Mercer.

Oszczędności w firmie kojarzą się przede wszystkim z restrukturyzacją i zwolnieniami. Nasz kolejny gość, psycholog organizacji, wspólnik zarządzający firmy Tarka Executive's Krzysztof Tarka, korzystając ze swego bogatego doświadczenia biznesowego opowie o kompetencjach niezbędnych, by koszty trzymać na wodzy zaś zmiany potraktować jako szansę, a nie zagrożenie dla pracowników.

Nasz ostatni dziś gość jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich menedżerów, a jednocześnie człowiekiem o niezwykłej drodze zawodowej. Zaczynał od pracy na czarno w USA, studiował na Harvardzie, był szefem spółek Jana Kulczyka, obecnie jest właścicielem i prezesem klubu Legia. Mnie ciekawiło w jaki sposób Dariusz Mioduski oszczędza w codziennym życiu i jak uczy swoje dzieci racjonalnego wydawania pieniędzy.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.Aby być na bieżąco, skorzystaj z naszej ścieżki RSS:

http://feeds.soundcloud.com/users/soundcloud:users:276778740/sounds.rss

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy