PBK oferuje karty dla młodzieży

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 06-07-2001, 00:00

PBK oferuje karty dla młodzieży

Powszechny Bank Kredytowy oferuje młodzieży w wieku 13 - 26 lat karty, które oprócz funkcji bankowej spełniają również rolę międzynarodowych kart rabatowych.

Pierwszy zaoferował młodzieży karty płatnicze z pakietem rabatowym WBK (obecnie BZ WBK). PBK jest drugim bankiem na rynku proponującym tego typu plastikowe pieniądze. Projekt prowadzony jest wspólnie przez bank i biuro podróży Almatur. Partnerzy proponują uczniom i studentom studiów dziennych kartę debetową Maestro ISIC (International Student Identity Card), a pozostałej młodzieży IYTC (International Youth Travel Card).

Plastiki wydawane są albo do konta młodzieżowego, albo do konta rodziców. Opiekunowie mają prawo do ustanowienia miesięcznych limitów wydatków na karty. Plastikami tymi można dokonywać płatności i pobierać gotówkę z bankomatów w Polsce i na świecie. Poza ATM-ami PBK za podjęcie pieniędzy płaci się prowizję. W kraju wynosi ona 2 proc., minimum 3,5 zł, a za granicą 2 proc., minimum 10 zł. Jednak największą zaletą tych kart jest to, że uprawniają do korzystania na całym świecie ze zniżek w muzeach, galeriach, kinach, ośrodkach sportowych, sklepach i środkach transportu — nawet na bilety lotnicze.

Ich użytkownicy są objęci ubezpieczeniem od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w kraju i za granicą do 100 tys. zł. W razie problemów za granicą posiadacze kart mogą korzystać z linii telefonicznej, pod którą zastaną osoby mogące im pomóc.

Za wydanie karty bank pobiera 49 zł.

Beata Tomaszkiewicz

b.tomaszkiewicz@pb.pl tel. (22) 611-62-27

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / PBK oferuje karty dla młodzieży