PBS Finanse wchodzi do Warszawy

GRA
opublikowano: 18-10-2011, 00:00

Pośrednik finansowy otworzy niedługo pierwszy oddział w stolicy. Otwarcie kolejnych sfinansuje trwającą emisją.

PBS Finanse, czyli dawny mięsny Beef-San, do końca roku uruchomi pierwszy oddział w Warszawie. Lokal już wybrał. — Finalizujemy umowę najmu. Z otwarciem powinniśmy zdążyć jeszcze w tym roku — mówi Jerzy Biel, prezes PBS Finanse.

To będzie czwarty oddział firmy, która od zeszłego roku rozkręca działalność w branży finansowej. Ma już po jednej placówce w Katowicach i w Krakowie, a lada dzień otworzy kolejną — w Gdyni.

Koszt otwarcia jednej placówki to zwykle kilkaset tysięcy złotych. Budowa sieci oddziałów Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, który kontroluje 55 proc. akcji PBS Finanse, jest filarem strategii tej spółki.

— Chcemy mieć rozbudowaną sieć oddziałów oferujących usługi okołobankowe i wspierające — podkreśla Lesław Wojtas, prezes Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Dlatego PBS Finanse rozwija również spółkę Duet, która specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek. — Jej wyniki są zadowalające. W dłuższej perspektywie pomyślimy o wprowadzeniu tej firmy na rynek NewConnect — zapowiada Jerzy Biel.

Plan zakłada, że trzecim filarem biznesu będzie leasing. PBS Finanse zamierza przejąć regionalną firmę leasingową, ale dopiero po zamknięciu emisji. Spółka sprzedaje właśnie akcje z zachowaniem prawa poboru, podwajając kapitał.

Zamknęła już zapisy podstawowe, a prowadzi wciąż dodatkowe. — Już objęliśmy przysługujące nam akcje, ale planujemy też dokupić jeszcze do 2 mln papierów w ramach zapisów dodatkowych — zapowiada Lesław Wojtas. To oznacza, że od samego głównego akcjonariusza PBS Finanse dostanie prawie 10 mln zł. Cele emisyjne zakładają przede wszystkim rozwój placówek bankowych (12-15 mln zł), przejęcie firmy leasingowej (2–2,5 mln zł) i dokapitalizowanie Duetu (1–2 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu