PBS: PO 29 proc. poparcia, PiS 27 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-05-2006, 19:09

Najnowszy - przeprowadzony już po wejściu Andrzeja Leppera i Romana Giertycha do rządu - sondaż PBS dla wtorkowej (9 maja) "Gazety Wyborczej" nie przynosi wielkich zmian w rankingu popularności partii politycznych: PO cieszy się 29 proc. poparciem, a PiS - 27 proc.

Najnowszy - przeprowadzony już po wejściu Andrzeja Leppera i Romana Giertycha do rządu - sondaż PBS dla wtorkowej (9 maja) "Gazety Wyborczej" nie przynosi wielkich zmian w rankingu popularności partii politycznych: PO cieszy się 29 proc. poparciem, a PiS - 27 proc.

Na kolejnych miejscach są - według informacji prasowej "Gazety Wyborczej" przekazanej w poniedziałek PAP - Samoobrona z 10 proc. poparciem, SLD - 7 proc. i LPR - 5 proc.

Dziennik zwraca uwagę, że o sukcesie może mówić Giertych, bo jego partia po raz pierwszy od miesięcy przekroczyła próg 5 proc. poparcia.

Sondaż przeprowadzono w dniach 6-7 maja na reprezentatywnej próbie 1064 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane