PDA Redanu zadebiutowały po 13,9 zł/szt

opublikowano: 09-12-2003, 10:23

Reuters: Prawa do akcji łódzkiej spółki odzieżowej Redan zadebiutowały we wtorek po 13,9 złotego za sztukę. W ofercie publicznej, która przyniosła spółce około 45 milionów złotych, Redan sprzedał akcje po 12 złotych za sztukę.

"W naszej spółce drzemie jeszcze spory potencjał rozwoju i mam nadzieję, że w naszych akcjach też" - powiedział Radosław Wiśniewski, główny akcjonariusz i prezes Redanu, komentując cenę z debiutu.

Pytany czy Redan planuje rozwój także poprzez przejęcia innych spółek z branży powiedział: "Konsolidacja w branży odzieżowej postępuje, tego typu rozmowy prowadzimy w sposób stały, na pewno takich możliwości nie wykluczamy w najbliższych miesiącach i latach".

O godzinie 10.30 PDA Redanu kosztowały 13,90 złotego. Spółka oferowała w transzy kwalifikowanej trzy miliony akcji i inwestorzy zapisali się na cała ofertę, zaś w transzy indywidualnej złożyli zapisy na 3,4 miliona akcji wobec oferowanych 750.000 sztuk. Oznacza to blisko 80 procent redukcji zapisów tej transzy.

Redan zarządza dwiema sieciami sklepów. Pierwsza z nich składa się z 18 salonów, działających pod główną marką firmy - Top Secret, a druga - grupująca 28 sklepów - to Textil Market, w których sprzedawane są ubrania z niższego segmentu.

Dzięki nowej emisji i sprzedaży części istniejących akcji łódzka firma chce rozbudować obie sieci detaliczne, jak też rozbudować centrum logistyczne.

Obecnie głównymi akcjonariuszami są Radosław Wiśniewski z żoną, kontrolujący 93 procent głosów. Po emisji ich udział w głosach na WZA spadnie do 79 procent.

((Autor: Kuba Kurasz; Redagowała: Olga Markiewicz; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, RM: kuba.kurasz.reuters.com@reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PDA Redanu zadebiutowały po 13,9 zł/szt