PDM szykuje swój koniec

Kamil Kosiński
opublikowano: 16-10-2018, 22:00

Na początku listopada właściciele dystrybutora obligacji GetBacku mogą zdecydować o rozwiązaniu spółki.

Na 9 listopada 2018 r. planowane jest nadzwyczajne walne zgromadzenie Polskiego Domu Maklerskiego (PDM). Nadzwyczajne nie tylko dlatego, że zwołane w celu innym niż coroczne procedury związane z zatwierdzaniem sprawozdań finansowych spółek czy przyznawaniem absolutoriów ich władzom. Jeden z punktów programu zakłada głosowanie uchwały o rozwiązaniu spółki i powołaniu jej likwidatorów.

Jarosław Ostrowski, wiceprezes PDM, nie chciał rozmawiać o przyczynach wprowadzenia takiego punktu do porządku obrad. W przesłanym nam później oświadczeniu agencja PR współpracująca z PDM zwraca uwagę, że decyzja zgromadzenia akcjonariuszy o likwidacji spółki jest niezależna od kondycji finansowej spółki i może być podjęta w każdym czasie.

„Zastrzegamy przy tym, że likwidacja spółki jest tylko jedną z możliwości, natomiast decyzja będzie należała wyłącznie do akcjonariuszy. To zgromadzenie akcjonariuszy jest władne zdecydować o tym, czy spółka będzie dalej istnieć, czy też czy zostanie zlikwidowana” — czytamy w piśmie.

Prezes PDM został tymczasowo aresztowany w związku ze sprawą GetBacku. PDM był jednym z większych dystrybutorów obligacji windykatora. Współpracował w tym zakresie z Idea Bankiem. W 2017 r. miał 25,1 mln zł przychodów i 3,6 mln zł zysku netto. Rok wcześniej 9,5 mln zł przychodów i 1,7 mln zł straty. PDM powstał w maju 2016 r. na bazie licencji Domu Maklerskiego Consus, największego gracza na rynku… uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Gdy jego współwłaściciel popadł w problemy z francuskim wymiarem sprawiedliwości, Consus zmienił strukturę własnościową i szyld.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Banki / PDM szykuje swój koniec