PDM wieszczy sukces GLG Pharmy

opublikowano: 10-04-2018, 22:00

Analitycy Polskiego Domu Maklerskiego wysoko wycenili projekty biotechnologicznej spółki. Kurs na NewConnect poszedł mocno w górę.

Jeśli nie możesz doczekać się rekomendacji, wykup ją sam. GLG Pharma jest notowana na NewConnect od 2015 r. (po odwrotnym przejęciu M10), ale do tej pory analitycy żadnego biura maklerskiego nie zainteresowali się nią na tyle, by zalecić lub odradzić inwestorom kupowanie jej akcji. Zrobił to w końcu Polski Dom Maklerski, z którym spółka zawarła umowę w sprawie sporządzenia rekomendacji. Analitycy PDM — Krzysztof Kuper i konsultantka ds. biotechnologii Karina Kwapiszewska — w rekomendacji, wydanej 10 kwietnia o godzinie 8.30, zalecają kupno walorów GLG Pharmy z ceną docelową na poziomie 6,48 zł. To o 183 proc. więcej, niż płacono za te papiery dzień wcześniej. Podczas wtorkowej sesji kurs GLG Pharmy szedł w górę o prawie 20 proc., obroty nie przekroczyły jednak 1 mln zł. GLG Pharma, zależna od amerykańskiej spółki o takiej samej nazwie, bada skuteczność pochodnych pirymetaminy — czyli odkrytego w latach 50. ubiegłego wieku leku m.in. na malarię — w terapii potrójnie negatywnego raka piersi. W drugim kwartale tego roku spółka ma rozpocząć badania kliniczne cząsteczki GLG-801, czyli formy doustnej pirymetaminy, która ma być gotowa do komercjalizacji pod koniec przyszłego roku.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Drugim projektem spółki jest GLG-805, czyli dożylna forma pirymetaminy.Spółka złożyła wniosek o jej ochronę patentową i zamierza badać jej potencjalne zastosowania w terapiach schorzeń innych niż rak piersi. Według PDM, GLG Pharma to „ciekawa propozycja inwestycyjna dla osób zainteresowanych uzyskaniem ekspozycji na projekty biotechnologiczne. Sukcesy polskich liderów branży (Selvita, Mabion, Celon Pharma) notowanych na GPW, pokazują, że profesjonalnie prowadzone projekty z obszaru biotech-pharma mają w naszym kraju ogromne możliwości rozwoju, co implikuje wysoki potencjał wzrostu wartości dla akcjonariuszy”. Atutem spółki według analityków ma być łączenie nowych, celowanych terapii onkologicznych z potencjałem rozwojowym leków repozycjonowanych i tzw. supergeneryków. PDM wycenia wartość netto projektu GLG-801 na około 35 mln zł, a projektu GLG-805 na około 26 mln zł.

„Oznacza to waluację przedsiębiorstwa GLG na poziomie 57,1 mln zł (po uwzględnieniu potrzeb kapitałowych), co implikuje cenę docelową akcji Spółki na poziomie 6,48 zł i tym samym bardzo duży (ponad 180-procentowy) potencjał wzrostu wartości” — czytamy w rekomendacji. PDM podkreśla, że „zasoby finansowe spółki pozostają ograniczone”. Kwota, która pozwoliłaby spółce w spokoju pracować nad rozwojem projektu (do planowanego momentu komercjalizacji prac, który szacujemy na początek 2020 r.), została przez nas oszacowana na poziomie około 4,5 mln zł” — czytamy w rekomendacji.

Pełna treść rekomendacji jest dostępna TUTAJ>> i na stronach PDM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PDM wieszczy sukces GLG Pharmy