Peakside przejął AIB PPM

MCH
opublikowano: 28-08-2012, 00:00

Peakside Capital zakończył przejmowanie od Allied Irish Banks (AIB) polskiej spółki zależnej zarządzającej funduszami nieruchomościowymi AIB PPM.

Po zmianie właściciela AIB PPM będzie nazywać się PPM — Peakside Polonia Management. To nie jedyna transakcja Peakside w Polsce. Spółka w formie wspólnej inwestycji (50:50) z Partners Group przejęła także należące do AIB 9,87 proc. udziałów w funduszu Polonia Property Fund LP oraz 7,5 proc. udziałów w Polonia Property Fund II. To pierwsza inwestycja bezpośrednia Peakside na rynku polskim.

Poprzez przejęcie AIB PPM Peakside dodał do swoich aktywów 600 mln EUR w postaci portfela inwestycji. Całkowita suma zarządzanych aktywów wynosi obecnie 2 mld EUR. O wejściu spółki na rynek polski zadecydowały dobre wyniki Polski na tle innych państw europejskich.

— Całkowita wielkość inwestycji w nieruchomości prognozowana na 2012 r. wynosi 2-2,5 mld EUR. Podobny wyniki Polska odnotowała także w 2011 r. To wyróżnia ją wśród innych krajów Europy i zachęca do inwestycji — mówi Boris Olujic, odpowiadający w Peakside za transakcje na rynkach krajów Europy Wschodniej.

Peakside oraz PPM rozważają możliwości zebrania kapitału od międzynarodowych i krajowych instytucji na rzecz kolejnych inwestycji na rynku nieruchomości. Peakside zamierza nadal inwestować w nieruchomości komercyjne, zwłaszcza biurowe i handlowe.

Na celowniku jest przede wszystkim Warszawa, ale jak deklaruje Stefan Aumann, partner firmy Peakside, firma nie zamierza ograniczać się do stolicy. W planach są także inwestycje w Poznaniu, Krakowie, Trójmieście i Wrocławiu. Pod uwagę brana jest również Łódź, której głównym atutem jest bliskość Warszawy.

Niewykluczone, że jednym z kroków inwestycyjnych będzie założenie trzeciego funduszu Polonia Property Fund. Jego struktura ma być podobna do już istniejących. W niedalekiej przyszłości rozpocznie się także sprzedaż aktywów z Polonia Property Fund LP. Terminy nie są jeszcze znane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCH

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu