Pekaes nabył 52,9 proc. Spedycji Polskiej Spedcont

ISBnews
opublikowano: 16-12-2013, 12:53

Pekaes zawarł z Zarządem Morskiego Portu Gdynia umowę nabycia 52,93% udziałów spółki Spedycja Polska-Spedcont za 14 mln zł, podała spółka.

"Cena za udziały zostanie zapłacona w terminie 7 dni roboczych od dnia zawarcia umowy. Na poczet ceny sprzedaży udziałów zaliczona zostanie kwota 300.000 zł, uiszczona uprzednio przez Pekaes jako wadium w ramach przeprowadzonego przetargu" – czytamy w komunikacie.

W efekcie transakcji Pekaes stanie się jedynym wspólnikiem Spedycja Polska-Spedcont. Nabycie tej spółki jest jednym z elementów realizacji Strategicznego Planu Wieloletniego Spółki "Strategia Pekaes na lata 2014 – 2018, zaznaczono w komunikacie.

Pekaes S.A. jest jedną z najstarszych polskich firm transportowych. Od 2004 akcje spółki są notowane na warszawskiej GPW. Jej oferta obejmuje usługi spedycji drogowej, lotniczej i morskiej oraz szereg usług w ramach zarządzania łańcuchem dostaw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Pekaes nabył 52,9 proc. Spedycji Polskiej Spedcont