Pekaes zmieni model floty

Marcin Bołtryk
opublikowano: 24-06-2010, 00:00

Notowany na GPW operator logistyczny ogłosił strategię na najbliższe dwa lata. Planuje m.in. nowe inwestycje.

Notowany na GPW operator logistyczny ogłosił strategię na najbliższe dwa lata. Planuje m.in. nowe inwestycje.

Obecnie, z przychodami ze sprzedaży w wysokości 471,9 mln zł (dane za 2009 r.), Pekaes zajmuje 10 miejsce na polskim rynku firm transportowo-spedycyjno-logistycznych.

Plan…

Z zapisów strategii na lata 2010-12 wynika, że spółka zamierza się skupić na działalności podstawowej, inwestycjach w nowoczesne systemy informatyczne, wykorzystaniu potencjału pracowników , a także na doskonaleniu jakości usług i relacji z klientami. Szczegóły? W ciągu najbliższych dwóch lat firma się skoncentruje na dystrybucji towarów z wykorzystaniem swojej sieci drobnicowej złożonej z 17 terminali w Polsce i na zwiększaniu udziału sprzedaży z kontraktów logistycznych. Pekaes postawi na personalizowane, dopasowane do potrzeb klienta, rozwiązania logistyczne. Będzie także zwiększał udział usług z wartością dodaną (Value Added Services), takich jak koprodukcja czy indywidualizacja wyrobów klienta, co ma podnieść rentowność segmentu logistyki. Celem spółki jest również systematyczne zwiększanie udziału floty kontraktowej. Docelowo 100 proc. floty będą stanowić pojazdy podwykonawców. Ma to nastąpić w 2013 r. Uzupełnieniem oferty będą usługi spedycji lądowej, lotniczej i morskiej. W obszarze TSL Pekaes zamierza wypracować w najbliższych trzech latach 36,2 mln zł EBIT.

… i inwestycje

Pojawią się również inwestycje, głównie w nowoczesną technologię. W najbliższych dwóch latach firma przeznaczy prawie 6 mln zł na budowę platformy do zarządzania procesami i do współpracy z klientami i dostawcami. Głównym celem będzie zbudowanie przewagi konkurencyjnej opartej na nowoczesnych narzędziach systemowych i rozwiązaniach dotyczących produktów strategicznych, sieci terminali i magazynów logistycznych.

Sporo miejsca w nowej strategii operatora zajmuje też temat dywersyfikacji usług. Klienci Pekaesu reprezentują głównie branże: budowlaną, AGD RTV i produkcji papieru. Do 2012. r. spółka planuje pozyskać nowych, m.in. z sektora FMCG, przemysłu maszynowego i części zamiennych (SPL).

Wzrosnąć ma także jakość. Do 2012 r. skuteczność dostaw w sieci krajowej ma osiągnąć 97 proc.

Firma chce się stać także jednym z najatrakcyjniejszych i najnowocześniejszych pracodawców, więc zarząd Pekaesu zaplanował wdrożenie nowej strategii personalnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Pekaes zmieni model floty