Pekao ponownie z najlepszym kontem

opublikowano: 06-06-2022, 20:00
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Bank Pekao wraz ze swoim Kontem Przekorzystnym utrzymał miejsce lidera z ubiegłego roku. Rywalizacja była zacięta — o miejsce na podium walczyły jeszcze Santander Bank Polska i Alior Bank (które zajęły ex aequo drugie miejsce).

Na korzyść Pekao przemawiały m.in. niższe koszty obsługi rachunku w sytuacji, gdy klient nie spełni warunków stawianych przez bank. Po ubiegłorocznej edycji Złotego Bankiera Bank Pekao uatrakcyjnił warunki, znosząc opłatę za konto. Płatna jest karta — 4 zł, chyba że klient wpłaci na konto 500 zł i chociaż raz w miesiącu zapłaci kartą lub aplikacją PeoPay. Dla klientów poniżej 26. roku życia konto i karta są bezpłatne.

Dla porównania: koszt obsługi rachunku i karty w Santanderze w sytuacji, gdy klient nie spełni warunków, to 14 zł, a w Aliorze — 15 zł. W obu przypadkach opłaty oczywiście można uniknąć.

Konto to nie tylko opłaty za prowadzenie. Bank Pekao proponuje na przykład konkurencyjne warunki korzystania z bankomatów. Klient może dwa razy w miesiącu wypłacić gotówkę kartą z obcego bankomatu w kraju, jeśli spełni warunki wymagane do zniesienia opłaty za konto. Darmowe są bankomaty za granicą.

Przy ocenie kosztowej braliśmy pod uwagę także m.in. opłaty za przelewy tradycyjne i ekspresowe, dostęp do wpłatomatów czy koszty kredytu w rachunku.

W sytuacji, gdy aplikacja mobilna staje się jednym z najważniejszych kanałów kontaktu z bankiem, ocenialiśmy także jej możliwości. Program PeoPay ma w zasadzie wszystkie najważniejsze funkcje — za jego pomocą można nie tylko obsługiwać rachunek, ale także korzystać z kantoru, opłacać bilety komunikacji miejskiej i parkingowe, płacić zbliżeniowo za pomocą Apple Pay i Google Pay. Bank oferuje też klientom płatności zbliżeniowe Garmin Pay i Fitbit Pay.

Nie bez znaczenia dla ostatecznej oceny rachunku były dodatkowe funkcje konta, jak np. Program Priceless Specials - Bezcenne Chwile, program rabatowy, program poleceń umożliwiający zgarnięcie do 1500 zł, moneyback pozwalający realizować 5 proc. zwrotu od transakcji wykonanych w aptekach na terenie kraju przez 6 miesięcy, bonusy za otwarcie konta (m.in. gotówka i bony) czy preferencje dla użytkowników Karty Dużej Rodziny. Pod uwagę przy ocenie rachunku braliśmy wszystkie te aspekty.

XIII ranking jakości obsługi klienta, produktów i komunikacji marketingowej - czytaj cały raport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane