Pentor: 19 proc. Polaków wie o koncepcji utworzenia Narodowej Grupy Finansowej

21-05-2004, 17:56

PAP: 19 proc. społeczeństwa jest poinformowane o koncepcji utworzenia Narodowej Grupy Finansowej (NGF), skupiającej PKO BP i PZU SA - wynika z opublikowanych w piątek wyników badań Pentora.

Koncepcję utworzenia grupy, skupiającej majątek narodowy w rękach Skarbu Państwa, ogłosił w marcu w Sejmie były minister skarbu państwa Zbigniew Kaniewski.

Prawie połowa badanych (45 proc.) nie potrafi ocenić, czy jest to dobra koncepcja, czy zła. Wśród osób mających niesprecyzowaną opinię (55 proc.) przeważa pogląd, że jest to dobry pomysł. Najczęściej pozytywnie mówią o tym pomyśle ludzie młodzi i mieszkańcy większych miast.

11 proc. ankietowanych deklaruje, że korzystałaby z usług bankowych i finansowych grupy. 8 proc. zrezygnowałoby z usług innych banków i towarzystw ubezpieczeniowych na rzecz NGF. 7 proc. kupiłoby akcje grupy, gdyby weszła na giełdę.

"Zamysł utworzenia Narodowej Grupy Finansowej, mimo stosunkowo słabego poinformowania opinii publicznej, może liczyć na wcale niemałe poparcie społeczne i perspektywicznie stworzyć zupełnie nową sytuację na rynku usług finansowych" - uznał Pentor.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pentor: 19 proc. Polaków wie o koncepcji utworzenia Narodowej Grupy Finansowej