PepsiCo otworzyło laboratorium pod Poznaniem

AR
opublikowano: 26-02-2020, 11:08

Amerykański producent napojów gazowanych uruchomił nowe centrum jakości i testów sprzętu chłodniczego w Polsce - wynika z komunikatu spółki.

Suchy Las w Wielkopolsce - to tutaj powstało Centrum Jakości i Testów Sprzętu Chłodniczego PepsiCo. Spółka podkreśla, że spośród różnych krajów Europy na jego lokalizację wybrała Polskę, ponieważ dostrzegła tutaj „potencjał”. O jego otwarciu poinformowała w środę. Nowe laboratorium zatrudnia m.in. inżynierów.  Eksperci PepsiCo wspólnie z dostawcami sprzętu będą  omawiać i testować innowacje z zakresu urządzeń chłodniczych, a także najnowsze rozwiązania systemów do jego obsługi. 

Robert Dzieża, kierownik działu sprzętu marketingowego (MEM) w PepsiCo,  podkreśla, że już teraz spółka testuje większość światowych nowości sprzętowych właśnie w Polsce. 

– Chcemy być liderami jeśli chodzi o innowacje, o jakość obsługi klientów, nie tylko stricte serwisową, lecz także wyznaczać trendy i rozwiązania, które później będą wdrażane na pozostałych rynkach na których obecne są produkty firmy PepsiCo – mówi Robert Dzieża.

Testowany pod Poznaniem sprzęt chłodniczy będzie trafiać do sklepów, barów, restauracji i na stacje benzynowe. Dzięki testom sprzętu chłodniczego PepsiCo chce zapewnić klientom handlowym dostęp do „innowacyjnych i prostych w obsłudze urządzeń chłodniczych”, gwarantujących odpowiednią temperaturę i ekspozycję produktów, a przy tym energooszczędnych.

Łączny przychód netto ze sprzedaży żywności i napojów gazowanych pod markami Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker i Tropicana,  należącymi do grupy PepsiCo, przekroczył w 2019 r. 67 mld USD - informuje spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane