PepsiCo tworzy europejski inkubator przedsiębiorczości

opublikowano: 11-04-2017, 16:07
aktualizacja: 11-04-2017, 16:07

PepsiCo szuka świeżych pomysłów biznesowych i nowych marek. Otwiera inkubator, w ramach którego sfinansuje innowacyjne projekty z branży spożywczej.

Osiem innowacyjnych projektów i marek z Europy ma szansę na dotację w wysokości 25 tys. EUR i zaproszenie do nowego inkubatora PepsiCo Nutrition Greenhouse, otwieranego właśnie przez firmę PepsiCo.  Zwycięzca zgarnie natomiast 100 tys. EUR na dalszy rozwój. 

Poszukiwane są młode firmy działające w sektorze spożywczym i promujące zdrowe odżywianie.
Zobacz więcej

Poszukiwane są młode firmy działające w sektorze spożywczym i promujące zdrowe odżywianie. ITAR-TASS - Marina Lystseva-Forum

Do programu zgłaszać mogą się przedsiębiorcy, których przychody ze sprzedaży nie przekraczają 2 mln EUR. Poszukiwane są młode firmy działające w sektorze spożywczym i promujące zdrowe odżywianie. W ocenie projektów pod uwagę będą brane m.in. działania zdrowotne produktu, właściwości odżywcze, ale również jego walory smakowe. Liczyć będzie się również skalowalny model biznesowy oraz potencjał rynkowy projektu. 

- Chcemy połączyć siły z przedsiębiorcami. Współpracując i wykorzystując to, co najlepsze w naszych organizacjach, możemy zapewnić konsumentom w całej Europy dostęp do innowacyjnych i pożywnych produktów – twierdzi Jim Andrew, wiceprezes PepsiCo ds. globalnej strategii i finansowania innowacji.

- Popyt na bardziej pożywne napoje oraz produkty spożywcze rośnie, tworząc nowe możliwości dla naszej branży. Mamy szansę wykorzystać nasz globalny zasięg i zasoby, aby wywołać pozytywne zmiany. Program PepsiCo Nutrition Greenhouse ma za zadanie wesprzeć najlepszych i najbardziej obiecujących przedsiębiorców w sektorze spożywczym – dodaje Juan Ignacio Amat, wiceprezes PepsiCo ds. odżywiania na Europę Zachodnią i Afrykę Subsaharyjską.

Zgłoszenia do PepsiCo Nutrition Greenhouse można nadsyłać do 15 maja 2017. Sam program inkubacji potrwa pół roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu