Pfleiderer Grajewo sfinalizował przejęcie Pfleiderera GmbH

ISBNEWS
opublikowano: 20-01-2016, 10:53

Pfleiderer Grajewo zamknął transakcję odwrotnego przejęcia Pfleiderer GmbH, podała spółka.

"Ta bardzo złożona transakcja, która obejmowała odwrotne przejęcie Pfleiderer GmbH przez Pfleiderer Grajewo przyczyniła się do powstania jednej z wiodących polskich spółek, a także silnego lidera rynku w Europie. Teraz skupimy się na jeszcze większym zbliżeniu i wykorzystaniu połączonych silnych stron" - skomentował prezes Michael Wolff, cytowany w komunikacie.

Do końca lutego Grupa zamierza zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie w celu powołania nowej rady nadzorczej, której skład odzwierciedlać będzie zmiany własnościowe. Kandydaci na nowych członków to doświadczeni polscy eksperci branżowi i specjaliści, podano również.

Proces integracji, rozpoczęty w ubiegłym roku, zostanie zakończony zgodnie z planem. Zakłada się, że pełna integracja Pfleiderer Grajewo i Pfleiderer GmbH przyniesie do końca 2018 r. synergie w wysokości do 30 mln euro rocznie, przypomina spółka.

Łączne wartość brutto transakcji, włączając w to ofertę prywatną oraz akcje przekazane przez Atlantik jej wybranym wierzycielom w ramach spłaty w naturze, wynosić będzie ok. 744 mln zł.

Pod koniec czerwca ub.r. Pfleiderer Grajewo podał, że przeprowadzi odwrotne przejęcie Pfleiderer GmbH, sfinansowane z oferty nowych akcji. W celu sfinansowania przejęcia, spółka miała wyemitować do 40 mln akcji w drodze oferty publicznej. Uprawnieni akcjonariusze decydujący się na zakup akcji skorzystają z pierwszeństwa przydziału, które zapewni, że ich udziały nie zostaną rozwodnione w związku z planowanym podwyższeniem kapitału. Atlantik - akcjonariusz pośrednio kontrolujący Pfleiderer Grajewo, poinformował, iż nie przewiduje uczestniczenia w podwyższeniu kapitału i może sprzedać część swoich akcji.

Pod koniec lipca Akcjonariusze Pfleiderer Grajewo zatwierdzili podwyższenie kapitału spółki poprzez emisję do 40 mln akcji, w związku z planowaną integracją spółki z Pfleiderer GmbH.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane