PGE szybko w WIG20

DI
opublikowano: 26-10-2009, 14:48

PGE, ku uciesze inwestorów, wejdzie w skład prestiżowego WIG20 zaraz po debiucie akcji na GPW. Tak przewiduje gospodarz warszawskiego parkietu.

Polska Grupa Energetyczna może wejść w skład indeksu WIG20 „krótko” po tym, jak akcje energetycznego giganta zadebiutują na warszawskim parkiecie. Tak przewiduje Ludwik Sobolewski, prezes warszawskiej giełdy w wywiadzie dla telewizji CNBC TVN. To oznacza, że instytucje finansowe inwestujące na GPW będą musiały bardzo szybko dokupić papiery PGE, aby upodobnić portfele do składu WIG20. Wcześniej w niektórych mediach pojawiły się sugestie, że państwowy gigant wejdzie w skład WIG20, ale dopiero w marcu.

PGE to największy koncern energetyczny w  Polsce i jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie trwa publiczna oferta akcji warta 6 mld zł. Dla inwestorów indywidualnych zarezerwowano pulę wartą 600 mln zł. Wobec dużego popytu  można spodziewać się redukcji zleceń o 95 proc. Chyba, że oferujący i spółka postanowią zwiększyć transzę detaliczną.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PGE szybko w WIG20