PGNiG drożeje najmocniej od lutego

Notowania PGNiG zakończyły tydzień największą zwyżką notowań od blisko trzech miesięcy. To jeszcze nie początek odbicia, przewiduje Tomasz Kasowicz z DM BZ WBK.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Od początku tygodnia kurs poszedł w górę o blisko 6 proc., sięgając 4,48 zł. Wciąż jednak utrzymuje się o 32 proc. poniżej szczytu z sierpnia. Do zakupów inwestorów zachęciła rekomendacja „kupuj” od banku Goldman Sachs, który wycenił papiery spółki na 5,94 zł. To już druga w kwietniu pozytywna rekomendacja dla spółki, po tym, jak na 5,50 zł akcje wycenił DI Investors. Mimo to większość opublikowanych w ostatnich tygodniach raportów zaleca neutralne podejście do papierów gazowej spółki.

- Podtrzymujemy wydane na początku kwietnia zalecenie neutralne. Polska zobowiązała się do liberalizacji rynku gazu. To oznacza, że ceny mogą spaść, PGNiG może stracić część rynku, a import przez spółkę gazu z Kataru okaże się nierentowny – ocenia Tomasz Kasowicz, analityk DM BZ WBK.

Jak zauważa specjalista, pozytywny wpływ na wyniki za pierwszy kwartał będą miały jednak utrzymujące się w Europie niskie ceny gazu. Od renegocjacji kontraktu z Gazpromem są one po części wykorzystywane do ustalania cen gazu sprowadzanego z Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PGNiG drożeje najmocniej od lutego