PGNiG z umową na poszukiwanie ropy i gazu w ZEA

opublikowano: 16-01-2019, 15:13

PGNiG podpisało umowę, która umożliwia polskiej spółce poszukiwanie i wydobycie ropy i gazu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, poinformowała spółka w komunikacie.

– Rozpoczynamy działalność w regionie, który ma fundamentalne znaczenie dla światowego rynku ropy i gazu. Jest to kolejny krok w realizacji strategii Grupy Kapitałowej PGNiG, która przewiduje intensywny rozwój segmentu poszukiwań i wydobycia za granicą – powiedział Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

Zobacz więcej

Materiały Prasowe

Podpisana umowa określa podział obowiązków, kosztów i zysków z tytułu eksploatacji koncesji, co do której oferta PGNiG została wybrana jako najkorzystniejsza w grudniu 2018 r. Początkowo prace będą przebiegać w trzech dwuletnich etapach poszukiwawczych, po których przewidziano 30-letni okres produkcji. Po każdym z etapów poszukiwawczych spółka ma możliwość rezygnacji z udziałów w koncesji.

Obszar koncesji obejmuje 619 km kwadratowych w emiracie Ras al-Chajma. Za sprawy związane z jej realizacją odpowiada nowoutworzony oddział PGNiG z siedzibą w Ras al-Chajma.

Spółka zawarła umowę z Ras Al Khaimah Petroleum Authority, urzędem nadzorującym eksploatację surowców w emiracie oraz firmą RAK GAS LLC, państwową spółką działającą w zakresie poszukiwania i wydobycia.

Zgodnie ze statystykami OPEC, udokumentowane zasoby węglowodorów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wynoszą prawie 98 mld baryłek ropy naftowej 2 i 6 bilionów m sześc. gazu ziemnego. Produkcja ropy naftowej sięga 3 mln baryłek dziennie, a w przypadku gazu przekracza 54 mld m sześc. rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu