Czytasz dzięki

PGNiG zakończył implementację wyroku arbitrażu z Gazpromem

  • PAP
opublikowano: 01-07-2020, 14:40

Otrzymanie od Gazpromu przelewu na 1,606 mln dol. kończy proces implementacji wyroku arbitrażu - oświadczył w środę prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. To historyczny moment dla firmy i dla Polski - dodał.

Jak wyjaśnił Kwieciński, Gazprom już we wtorek informował o dokonaniu przelewu, ale „pieniądze miały długą drogę przez banki amerykańskie i fizycznie na naszym koncie znalazły się w środę rano”.

Zobacz więcej

PGNiG

fot. AW, Puls Biznesu

Prezes PGNiG dodał, że w najbliższych dniach spółka dokona płatności w wysokości ok. 90 mln dol. na rzecz Gazpromu. Wyjaśnił, że od rosyjskiego koncernu PGNiG otrzymało więcej niż nadpłata szacowana na 1,5 mld dol. Wynika to z tego, że w niektórych miesiącach od 2014 r. powstawała niedopłata, zatem 90 mln dol. będzie wyrównaniem dla Gazpromu z tego tytułu - wyjaśnił. Ostatecznie dla PGNiG zostanie właśnie ok. 1,5 mld zł - dodał Kwieciński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane