Piątek na Wall Street wreszcie w dobrych nastrojach

PAL, MarketWatch, Bloomberg
opublikowano: 25-02-2011, 16:05

Po całotygodniowej huśtawce nastrojów na  parkietach w USA początek piątkowego handlu wróży stabilizację handlu ponad kreską.

Cena baryłki ropy spadła poniżej 97 USD, w czym pomogły zapewnienia syna Kaddafiego o tym, że nikt nie zamierza wysadzać w powietrze libijskich szybów naftowych. Dane o PKB USA opublikowane przed sesją były nieco słabsze od prognoz, ale i to nie zmieniło popytowego nastroju handlujących za Oceanem. Główne indeksy po dzwonku na Wall Street kontynuują przedsesyjne wzrosty i taka tendencja w handlu ma szansę utrzymać się do weekendu.

Zapowiedź buy-backu i wypłaty dywidendy pomaga handlowi na akcjach GAP oraz innych przedstawicieli branży odzieżowej. Tracą ponad 1,7 proc. akcje AIG. Spółka poinformowała dziś o wynikach za IV kwartał – jej zysk netto wyniósł 11,2 mld USD. Ponad 46-proc. spadek zysku netto spółki Salesforce.com nie zdołował notowań spółki, bo jednocześnie wykazała ona po IV kwartale kontynuację silnego zwiększania przychodów. Kurs rośnie o ponad 6,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MarketWatch, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Piątek na Wall Street wreszcie w dobrych nastrojach