Czytasz dzięki

Pierwsza gmina rezygnuje z komunikacji publicznej

AR, Portal Samorządowy
opublikowano: 12-03-2020, 11:09

Koronawirus może sparaliżować miasta i gminy. Na Dolnym Śląsku lokalne władze już zawiesiły kursy autobusów - informują media.

Niektóre gminy wiejskie posunęły się już o krok dalej, niż wynika to z ostatnich oficjalnych zaleceń rządu związanych z prewencją koronawirusa. Wiele gmin zdecydowało się na dezynfekcję pojazdów transportu miejskiego. Od 16 marca do odwołania nie będą kursowały autobusy MZK w Bolesławcu, małej gminie wiejskiej w woj. dolnośląskim - wynika z informacji "Portalu Samorządowego". Gmina zaleca też, aby mieszkańcy wszystkie opłaty uiszczali poprzez przelewy bankowe, a nie na miejscu w urzędzie. W związku z tym "zawiesiła płatności zbliżeniowe w okienkach". W całej Polsce apelują o załatwienia swoich spraw z nimi w miarę możliwości za pośrednictwem internetu. Z kolei "Serwis Samorządowy PAP" informuje, że gmina wiejska Lubrza, w woj. lubelskim, całkowicie zamknęła urząd dla swoich obywateli. Mieszkańcy i inni interesanci mogą załatwiać swoje sprawy w urzędzie telefonicznie, drogą mailową lub przez platformę ePUAP.

Wczoraj w Polsce z powodu koronawirusa na dwa tygodnie zamknięto szkoły i uczelnie.  Decyzją rządu odwołano też wszystkie duże imprezy masowe, w tym sportowe, a także zawieszono działalność instytucji kultury, w tym teatrów i muzeów, oraz publicznych poradni i częściowo ośrodków pomocy społecznej. Przedstawiciele władz samorządowych, w tym prezydenci miast, mogą zdecydować o ewentualnym zamykaniu miejsc, w których gromadzą się większe grupy ludzi, m.in. basenów czy lodowisk. 

Krakowski miejski ośrodek pomocy społecznej poinformował, że dostarczy catering spożywczy osobom, będącym pod opieką MOPS, jeśli zostaną one poddane kwarantannie domowej z powodu podejrzenia koronawirusa. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, Portal Samorządowy

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy