Pierwszy raz „elektryk” najlepiej sprzedającym się autem w Europie

opublikowano: 25-10-2021, 15:51

Tesla Model 3 była we wrześniu najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. To pierwszy raz kiedy taki status zdobyło auto o napędzie elektrycznym, pisze The Telegraph.

Według JATO Dynamics, 2,6 proc. wszystkich nowych aut sprzedanych we wrześniu na 26 europejskich rynkach to Model 3. Sprzedaż tego auta Tesli była o 60 proc. wyższa niż rok wcześniej.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Felipe Munoz z JATO wskazuje, że sukces auta Model 3 to m.in. wynik problemów innych firm z produkcją aut na skutek niedoboru chipów. Całkowita sprzedaż nowych samochodów spadła o 25 proc. do 964.800 pojazdów.

Udział aut elektrycznych w europejskim rynku prawie podwoił się w porównaniu z ubiegłym rokiem do 23 proc., a benzynowych spadł o 2 pkt. procentowe do 57 proc. Największy spadek, o 10 pkt. procentowych do 17 proc., zanotowały auta z silnikami diesla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane