Pilkington buduje fabrykę w Białymstoku

opublikowano: 13-02-2018, 22:00

Zakład szyb zespolonych ruszy za pół roku. Koncern zapowiada więcej inwestycji w Polsce.

Pilkington IPG, spółka należąca do japońskiego koncernu NSG Group, rozpoczyna budowę zakładu w Białymstoku. Fabryka ruszy na przełomie sierpnia i września, a w pierwszym etapie zatrudni około 200 osób.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

— To kolejna inwestycja firmy w tym mieście. Oddział Pilkington IGP w Białymstoku od lat produkuje szyby zespolone i metalowe stojaki do szkła. Dynamiczny rozwój rynku okiennego w Polsce, a także dogodne warunki do rozwoju biznesu w tym regionie wpłynęły na naszą decyzję o dalszych inwestycjach w Białymstoku — mówi Krzysztof Granicki, prezes i dyrektor zarządzający Pionu Szkła Architektonicznego w Polsce oraz Pionu Szkła Przetworzonego w Europie Północnej.

W obecnej fabryce pracuje około 100 osób. Nowa zostanie wyposażona w cztery linie do produkcji szyb zespolonych z systemami do cięcia szkła. Docelowo będzie tu zainstalowany piec do jego hartowania. Zakład będzie miał ponad 10 tys. mkw. powierzchni, a wybuduje go Panattoni.

— Ostatnie lata to dla nas czas intensywnego rozwoju. Po rozbudowie zakładów w Krakowie i Skierniewicach, zakupie fabryki w Ostrołęce oraz modernizacji parku maszynowego we Wrocławiu przyszedł czas na Białystok — mówi Krzysztof Granicki.

To niejedyna inwestycja planowana w tym roku przez NSG Group w Polsce. W marcu w Szczecinie ruszy produkcja do instalacji pieca hartowniczego, natomiast w kwietniu rozpoczęta zostanie produkcja szkła hartowanego w bydgoskim oddziale Pilkington IGP. W 2011 r. Pilkington zdecydował się zbudować za 450 mln zł zakład w pobliżu Sandomierza, a trzy lata później poinformował o rozbudowie fabryki w Tarnobrzegu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane