Piloci nie lecą z LOT-em

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 08-09-2010, 07:10

Spółka umacnia pozycję, ale nad zarządem gromadzą się czarne chmury. Strajk to nadal realna groźba. Związki proszą o  spotkanie w ministerstwie skarbu

W najbliższy piątek planowane jest spotkanie rady nadzorczej PLL LOT — dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Jednym z punktów obrad mają być zmiany w zarządzie.

Sebastian Mikosz, prezes LOT
Sebastian Mikosz, prezes LOT
None
None

— Proszę się w tej sprawie skontaktować z rzecznikiem spółki — odsyła Jacek Krawczyk, szef rady nadzorczej z rekomendacji MSP.

MSP nie odpowiedziało na pytania "PB" o plany personalne w spółce. Z informacji "PB" wynika, że odwołany może zostać prezes Sebastian Mikosz lub wiceprezes ds. finansowych Andrzej Oślizło.

— Przedsiębiorstwo huczy od plotek. Może chodzić o samego prezesa, może nie skończyć się na jednej osobie — dolewa oliwy do ognia Stefan Malczewski z Solidarności.

W LOT prezesów wymienia się często. Obecny zarząd walczy ze związkami, które oficjalnie przyznają, że chodzą na skargę do resortu skarbu.

Więcej w środowym "Pulsie Bzinesu"

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane