Piotr Maria Śliwicki odchodzi z zarządu Ergo Hestii

  • Jakub Sławiński
opublikowano: 22-09-2022, 15:15
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wraz z końcem roku Ergo Hestię opuści wieloletni prezes – Piotr Maria Śliwicki. Kandydatem na nowego szefa jest prezes konkurenta.

Legenda ubezpieczeń
Legenda ubezpieczeń
Piotr Maria Śliwicki kieruje towarzystwem ubezpieczeniowym Ergo Hestia od pierwszego dnia, czyli od 1991 r.
materiały prasowe

Od 1 stycznia 2023 roku prezesem Ergo Hestii nie będzie już Piotr Maria Śliwicki, który w zarządzie pracował od dnia powstania firmy.

– Po ponad 31 latach pracy w zarządzie Ergo Hestii podjąłem osobistą decyzję o zakończeniu kariery w spółce. Planowałem ją od dłuższego czasu. Chciałem jednak doprowadzić do końca proces rozszerzenia zarządu, a także mieć wpływ na wybór nowego Prezesa Zarządu – mówi Piotr Maria Śliwicki, cytowany w komunikacie.

Kandydatem na jego następcę jest posiadający 20-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeń Artur Borowiński, który od 2014 roku jest prezesem majątkowej i życiowej Compensy VIG.

- Hestia, którą zostawiam w rękach Artura Borowińskiego ma stabilną pozycję na rynku zarówno pod względem portfela, pośredników jak i samej kadry. Szczególną wartością jest nie tylko stabilność struktury zarządzania, ale przede wszystkim oparcie jej na wychowankach Hestii. Artur wielokrotnie udowodnił swoje kompetencje i mam zaufanie do jakości jego zarządzania. Cieszę się, że mogę pożegnać się z firmą, kiedy jest ona w najlepszej możliwej kondycji – mówi Piotr Maria Śliwicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane