Piraci na wodzie

IAR
opublikowano: 10-11-2007, 20:16

W Wenecji na głównej arterii miasta wypowiedziano zdecydowaną walkę osobom przekraczającym dozwoloną prędkość. Wynosi ona siedem kilometrów na godzinę. Arterią zaś jest Canal Grande.

Wzdłuż liczącego blisko cztery kilometry kanału zainstalowano czternaście kamer telewizyjnych, wyposażonych w supernowoczesne teleobiektywy. Pozwalają one nie tylko na odczytanie nazwy i numeru przepływającej jednostki, ale na wyraźne przyjrzenie się twarzy prowadzącej ją osoby. Centrala straży miejskiej może więc przekazać jednej z kilku motorówek pilnujących Canal Grande nawet najbardziej szczegółowe informacje dotyczące wodnego pirata.

Mandat za przekroczenie prędkości wynosi 102 euro. Kto nie chce się przyznać do winy i próbuje polemizować ze stróżami prawa, płaci trzy razy więcej.

Na głównym weneckim szlaku wodnym znajduje się zwykle około 80-ciu jednostek, w godzinach szczytu ich liczba wzrasta do 300.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane