PiS bryluje w „Faktach”

RAF
opublikowano: 17-11-2008, 00:00

Prawo i Sprawiedliwość oraz Donald Tusk rządzili na ekranach we wrześniu. Ale w październiku PO  była już bardziej medialna.

Prawo i Sprawiedliwość oraz Donald Tusk rządzili na ekranach we wrześniu. Ale w październiku PO była już bardziej medialna.

Donald Tusk to polityk najczęściej w październiku 2008 r. pokazywany w głównych telewizyjnych serwisach informacyjnych — wynika z analizy firmy CMM Mediaskop.

W prawie co drugim materiale "Panoramy", "Wydarzeń", "Faktów" i "Wiadomości" (44,5 proc.) występują posłowie PO. Pojawili się w sumie w 324 informacjach. Politycy Prawa i Sprawiedliwości — w 206. Mimo zbliżonej liczby mandatów Lewicy i PSL czterokrotnie częściej wypowiadali się w telewizjach przedstawiciele tej pierwszej (137 do 41). Przedstawiciele kół poselskich i posłowie niezrzeszeni pojawili się na wizji 20 razy.

Najwięcej materiałów, w których wypowiadali się politycy, wyemitowały w październiku stacje prywatne. Liderem były "Fakty" TVN (233 informacje) przed "Wydarzeniami" Polsatu (189). W "Wiadomościach" TVP1 takich informacji było 165, a w "Panoramie" TVP2 — 150. W każdym serwisie przewagę mieli członkowie PO przed PiS i Lewicą. Co ciekawe, najczęściej przedstawicieli PiS pokazywały "Fakty" TVN, która to stacja jest przecież oficjalnie przez tę partię bojkotowana. A najrzadziej członkom partii Jarosława Kaczyńskiego głos oddają oskarżane o propisowskie sympatie, serwisy telewizji publicznej.

Ciekawiej było we wrześniu. Według badania firmy Press- -Service najczęściej występowali wtedy w programach informacyjnych politycy PiS. I także przodowały w ich pokazywaniu "Fakty".

Liczba wystąpień prezydenta i przedstawicieli jego kancelarii oraz wypowiedzi premiera i członków rządu była we wszystkich serwisach podobna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAF

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu