PiS: Kwaśniewski naraził Skarb Państwa na poważne straty

Polska Agencja Prasowa SA
24-03-2006, 14:14

Aleksander Kwaśniewski, kierując Komitetem ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej, doprowadził do tego, że Skarb Państwa stracił miliony złotych - oświadczył na piątkowej konferencji prasowej senator PiS Andrzej Mazurkiewicz.

Aleksander Kwaśniewski, kierując Komitetem ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej, doprowadził do tego, że Skarb Państwa stracił miliony złotych - oświadczył na piątkowej konferencji prasowej senator PiS Andrzej Mazurkiewicz.

"Gazeta Polska" złożyła doniesienie do prokuratury w sprawie nadużyć w kierowanym przez Kwaśniewskiego komitecie. Według "GP", Kwaśniewski wyprowadził 100 mln dolarów z kierowanego przez niego w latach 1987-1990 Komitetu ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej.

Mazurkiewicz dodał, że za nieprawidłowości odpowiedzialny jest też Stanisław Koman, dyrektor departamentu ekonomicznego Komitetu. "Za działania, w wyniku których powstały poważne straty Skarbu Państwa odpowiedzialność ponoszą w szczególności Aleksander Kwaśniewski, który w okresie od 23 października 1987 roku do 18 czerwca 1990 roku był przewodniczącym Komitetu ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej oraz Stanisław Koman, dyrektor departamentu ekonomicznego Komitetu" - uzasadniał Mazurkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PiS: Kwaśniewski naraził Skarb Państwa na poważne straty