PiS szykuje się do wyborów

DI, PAP
opublikowano: 23-05-2012, 06:35

W Prawie i Sprawiedliwości powstał specjalny zespół, który ma przygotować strategię i zręby programu wyborczego. Na jego czele stanął Joachim Brudziński – ustaliła "Gazeta Polska Codziennie".

Brudziński proszony o potwierdzenie tych doniesień odpowiada – jak stwierdza "GPC" - tonem niepozostawiającym złudzeń: "Jestem szefem Komitetu Wykonawczego PiS".

Polityk PiS nie chce też ujawnić szczegółów przygotowań do kampanii. "Proszę ode mnie nie oczekiwać, że otworzę się przed naszym przeciwnikiem jak drzwi do stodoły" – podkreśla.

Według ustaleń "GPC" Brudzińskiego wspomagają m.in. szef klubu PiS Adam Hofman oraz młodzi parlamentarzyści Adam Rogacki i Mariusz Antoni Kamiński.

W ocenie Filipa Musiała, politologa z krakowskiego Ośrodka Myśli Politycznej, na przygotowania do wyborów nie jest za wcześnie. Jak podkreśla, w czasie Euro 2012 opadną emocje polityczne, co można wykorzystać na prace koncepcyjne.

Zdaniem Musiała po zakończeniu piłkarskiej imprezy będzie dobry moment na start spójnej kampanii medialnej. Wówczas też PiS wykorzysta w swoich działaniach niepowodzenia rządu podczas przygotowania Euro 2012.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane