Pitera: Sprawdzimy zasady zatrudniania w ARR i ARiMR

PAP
09-09-2008, 16:31

W ciągu dwóch tygodni do wszystkich oddziałów Agencji Rynku Rolnego rozesłana zostanie ankieta dotycząca polityki personalnej w urzędzie - zapowiedziała minister w kancelarii premiera odpowiedzialna za walkę z korupcją Julia Pitera.

Taka sama ankieta trafi do oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Inicjatywa jest efektem praktyk ujawnionych w ARR przez dziennikarzy TVN. Dziennikarz podając się za działacza PSL, zadzwonił do dyrektora ARR w Bydgoszczy informując, że syn zaufanego człowieka ministra rolnictwa Marka Sawickiego szuka pracy i prosi o pomoc. Od dyrektora ARR usłyszał, że nie ma z tym problemu. We wtorek dyrektor ten podał się do dymisji.

"W ciągu dwóch tygodni zostanie przygotowana bardzo skrupulatna lista audytowa w zakresie polityki personalnej, która zostanie rozesłana do wszystkich dyrekcji Agencji Rynku Rolnego" - powiedziała we wtorek PAP Pitera.

Dodała, że ponieważ docierają do niej sygnały, iż podobne praktyki dotyczące zatrudniania pracowników mogą mieć miejsce także w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ankieta będzie rozesłana także do wszystkich oddziałów ARMiR-u.

"Będziemy pytać o zasady przeprowadzania konkursów, o tworzenie nowych stanowisk pracy, o ustalanie nowych potrzeb agencji, jak są spisywane umowy, jak są sprawdzane kwalifikacje kandydatów" - podkreśliła.

"Po zebraniu tego materiału zostanie on poddany starannej analizie po to, żeby ustalić jakie można podjąć działania systemowe by ograniczyć ten proceder przy tak funkcjonujących instytucjach" - powiedziała Pitera.

Zaznaczyła, że agencje będą mieć około dwóch tygodni na odpowiedź, a w ciągu około dwóch miesięcy będzie można dać odpowiedź na jakim polu dochodzi do największych nadużyć. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pitera: Sprawdzimy zasady zatrudniania w ARR i ARiMR