Pittsburgh Glass Works inwestuje

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 20-09-2010, 14:11

Firma wchodzi do legnickiej strefy, gdzie zbuduje zakład za 200 mln zł. Zatrudni 151 osób.

Udało się. "PB" informował w czerwcu, że mamy szansę na inwestycję amerykańskiego koncernu Pittsburgh Glass Works (PGW). Faworytem była Środa Śląska. I to tu firma będzie mieć fabrykę szyb samochodowych. 20 września PGW otrzyma zezwolenie na działalność w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE). Amerykanie zainwestują co najmniej 200 mln zł i zatrudnią 151 osób. Budowa ruszy w tym roku, a fabryka ma zacząć działać w połowie 2012 r. PGW kupił 22-hektarową działkę w obrębie 500-hektarowego kompleksu, który do LSSE został włączony w czerwcu.

Firma ubiegała się o dofinansowanie unijne (otrzyma 61,3 mln zł) oraz o grant rządowy (tu jest szansa na 5,1 mln zł). PGW to jedna z kilku firm motoryzacyjnych, które zdecydowały się ostatnio na nowe projekty w Polsce. Inwestycje planują m.in. Fiat Auto Poland, Rieter Automotive Poland, Bridgestone Poznań, Delphi Poland czy General Motors Manufacturing Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Pittsburgh Glass Works inwestuje