PKB i wyniki. Kalendarium inwestora 46/2022

Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W nowym tygodniu uwaga inwestorów skupi się na danych o PKB za III kwartał oraz wynikach spółek.

14 listopada

O godz. 11:00 napłyną dane o produkcji przemysłowej w strefie euro.

O godz. 12:45 na czacie inwestorskim w pb.pl na pytania odpowiadać będzie Marcin Czyczerski, prezes CCC.

Raporty finansowe za III kwartał opublikują liczne spółki z NewConnect, m.in. Movie Games, o którym ostatnio głośno za sprawą licznych konfliktów w ramach grupy, oraz Columbus Energy. Jego prezes Dawid Zieliński na czacie w pb.pl zapowiadał poprawę rezultatów.

Na głównym rynku uwagę przykuje raport kwartalny Cyfrowego Polsatu, którego notowania spadły niemal o połowę od początku roku z powodu obaw o koszty finansowania inwestycji w energetyce.

15 listopada

W nocy polskiego czasu pojawią się dane makro z Japonii (PKB w III kwartale i produkcja przemysłowa w październiku) i Chin (m.in. sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa). O godz. 10 GUS przedstawi finalne dane o inflacji w październiku (szybki szacunek mówił o 17,9 proc.) i PKB w III kwartale (prognoza to 3 proc. r/r). O godz. 11 dane o dynamice PKB w strefie euro (prognoza 2,1 proc. r/r) i niemiecki indeks instytutu ZEW.

Raport kwartalny przedstawią m.in. Develia, Stąporków, Stalprodukt i Elektrotim.

16 listopada

Dane o inflacji napłyną z Wielkiej Brytanii i Włoch. W USA (o godz. 14:30) pojawią się m.in. dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej.

W środę publikacja raportu finansowego Domu Development oraz konferencja prasowa zarządu dewelopera (godz. 10:30). Wyniki przedstawią również: inny deweloper, tyle że działający na rynku powierzchni magazynowych - MLP Group oraz m.in. KGHM, ZUE, Unimot i Vercom.

17 listopada

Wyniki za III kwartał przedstawią m.in. VRG, 11 bit studios, Comarch, Inter Cars i Auto Partner oraz Apator.

O godz. 11:00 w pb.pl rozpocznie się webinar poświęcony sytuacji na rynku mieszkań i domów, którego gościem będzie Tomasz Narkun, analityk i inwestor na rynku nieruchomości.

Inwestorzy z uwagą będą analizować dane o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych.