Prezes spółki growej rezygnuje po 10 miesiącach

opublikowano: 10-11-2022, 11:16
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Szymon Westfal złożył rezygnacje z szefowania True Games Syndicate.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • jakie jeszcze zmiany w zarządzie True Games Syndicate nastąpiły w ostatnich dniach
  • jakie wyniki miała spółka po trzech kwartałach 2022 r.
  • kto zarzuca jej wstrzymywanie płatności za produkcję gry

Powołany na początku lutego prezes notowanej na NewConnect spółki True Games Syndicate (TGS), z grupy Movie Games, wczoraj zrezygnował ze stanowiska - dowiedział się nieoficjalnie PB. Odejście Szymona Westfala to kolejna zmiana w zarządzie w ostatnich dniach. 4 listopada dołączył do niego Paweł Hekman, producent i dziennikarz gamingowy. Obecnie trwają poszukiwania następcy prezesa.

W środę spółka opublikowała raport za trzy kwartały. Zgodnie z nim w tym okresie nie miała przychodów ze sprzedaży produktów i odnotowała 1,86 mln zł straty netto. Na koniec września dysponowała 12,4 tys. środków pieniężnych, natomiast zobowiązania krótkoterminowe były na poziomie 1,43 mln zł. W październiku zakończyła emisję z prawem poboru. Przydzieliła 4,3 mln akcji serii H po 0,15 zł za sztukę, inkasując 0,65 mln zł.

Ostatnio na światło dzienne wyszedł spór między TGS a Flint Arts (FA). Druga z firm poinformowała o wstrzymaniu prac nad grą „Night Club Manager”, której współproducentem jest pierwsza, a wydawcą - Movie Games. Decyzję uzasadniono opóźnieniami w płatnościach od TGS, przekraczającą 100 dni. FA poinformowało, że opóźnienia zaczęły się już po czwartym miesiącu produkcji, a ostatnia zaksięgowana płatność dotyczyła prac wykonanych w czerwcu. „Dla start-upu bez zewnętrznego finansowania te liczby są zabójcze” – skomentowało FA. TGS ripostował, że osią sporu nie jest brak płatności, tylko nienależyte wykonanie zadań w projekcie i liczne opóźnienia. Poinformował też, że złożył propozycję przejęcia zespołu FA.

TGS to spółka założona przez Movie Games i rapera Michała „Małolata” Kaplińskiego. Jednym z jej inwestorów został inny raper - Wojciech „Sokół” Sosnowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane