Czytasz dzięki

PKB Irlandii może spaść tylko o 0,4 proc. w tym roku

opublikowano: 06-10-2020, 05:59

Bank centralny Irlandii uważa, że kraj może mieć jedną z najmniejszych recesji w Europie jeśli nie dojdzie do drugiego zamknięcia gospodarki, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że w poniedziałek rząd Irlandii odrzucił niespodziewaną rekomendację władz zdrowotnych, aby wprowadzić w kraju po raz drugi w tym roku „lockdown”. Zamiast tego zaostrzył na trzy tygodnie ograniczenia mające przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Bank centralny Irlandii ogłosił tymczasem, że jeśli uda się uniknąć zamknięcia gospodarki, PKB może spaść w tym roku tylko o 0,4 proc. Jeszcze trzy miesiące temu prognozował, przed mocnym odbiciem eksportu działających w kraju firm międzynarodowych, że spadek może sięgać aż  9 proc. Bank centralny prognozuje spadek krajowego popyty w tym roku o 7,1 proc. i wzrostu PKB w 2021 roku o 3,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane