PKL chcą inwestować na Gubałówce

opublikowano: 31-01-2016, 22:00

Ruszyły konsultacje z właścicielami gruntów. Zakopiański operator kolei linowych ma pomysł na 4,5 km tras.

W sobotę przedstawiciele Polskich Kolei Linowych (PKL) spotkali się z góralami, do których należą tereny na Gubałówce. Zaproponowali rozwój niezagospodarowanego dotychczas pasma po prawej stronie kolejki: rozszerzenie terenów pod trasy narciarskie o 3 km, do 4,5 km, rozbudowę stacji, budowę kolei krzesełkowych i całorocznych atrakcji, jak Gubałówka Experience Park z przestrzenią multimedialną,tarasami widokowymi i wysokogórską plażą, ścianką wspinaczkową, przestrzenią wystawową i do warsztatów edukacyjnych.

— Koncepcja PKL jest jedynie propozycją, jej realizacja zależy przede wszystkim od zgody właścicieli gruntów. Dlatego chcemy ich zapytać o zdanie. Uszanujemy każdą decyzję — mówi Janusz Ryś, prezes PKL. Przekonuje, że zmiany są korzystne dla właścicieli nieruchomości, bo będą zarabiać na dzierżawie gruntów, które dziś nie są wykorzystywane, i to nieźle, bo PKL oferują najwyższe w regionie stawki. Jego zdaniem, jest szansa, że na Gubałówkę będzie przyjeżdżać trzykrotnie więcej turystów niż w najlepszych czasach, a każde 100 zł wydane przez narciarza na stoku to 500-700 zł wydanych na restauracje, hotel, pensjonat i inne usługi. Nowa inwestycja oznacza więc miejsca pracy i większe wpływy do budżetu Zakopanego. Aby plany PLK mogły dojść do skutku, potrzebne jest dostosowanie planu zagospodarowania przestrzennego, uzyskanie zgody właścicieli na dzierżawę gruntów na Gubałówce i otrzymanie koniecznych decyzji administracyjnych. Konsultacje potrwają do 14 lutego. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane