PKN chce kupić od Orbisu udziały w Autostradzie Wlkp.

20-09-2002, 19:22

WARSZAWA (Reuters) - PKN podpisał z Orbisem list intencyjny, na mocy którego Orlen będzie negocjował zakup 9,2 procent udziałów w firmie AWSA Holland II BV, która jest jedynym wspólnikiem firmy posiadającej 98,85 procent akcji Autostrada Wielkopolska SA, podał PKN w piątkowym komunikacie. Umowa ma zostać zawarta do 25 października.

"W związku z powyższym PKN Orlen zobowiązał się wypłacić zaliczkę w wysokości 20 milionów złotych" - głosi komunikat. Cena nabycia wymienionych udziałów zostanie ustalona w toku negocjacji.

PKN poinformował również, że w przypadku gdyby negocjacje z Orbisem zakończyły się sukcesem, Orlen zawarł kolejne porozumienie tym razem z Kulczyk Holding, w którym Kulczyk Holding zobowiązał się do odkupienia udziałów w AWSA Holland II BV od PKN.

"Ponadto PKN i Kulczyk Holding zawarły porozumienia w przedmiocie zaciągnięcia pewnych dodatkowych wzajemnych zobowiązań, o ile wyżej opisane negocjacje dojdą do skutku, w szczególności zobowiązania Kulczyk Holding do odkupienia udziałów w AWSA Holland II od PKN Orlen" - podano.

Sprzedaż udziałów w Autostradzie Wielkopolskiej Orbis sygnalizował już w pierwszej połowie tego roku. Pozyskane w ten sposób środki spółka chce wykorzystać na inwestycje w rozwój sieci hoteli.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / PKN chce kupić od Orbisu udziały w Autostradzie Wlkp.