PKN może wejść na praską giełdę

Paweł Janas
opublikowano: 22-02-2005, 00:00

PKN Orlen rozważa możliwość wprowadzenia swoich akcji na praską giełdę.

— Taki scenariusz jest brany pod uwagę, nie została jednak podjęta jeszcze żadna decyzja — poinformowała Daria Kulińska, odpowiedzialna za PR projektów strategicznych w PKN Orlen.

Rozstrzygnięcie tej kwestii może zapaść dopiero po sfinalizowaniu przejęcia czeskiego Unipetrolu. PKN nadal czeka bowiem na zgodę Komisji Europejskiej na zakup 63 proc. udziałów w tym naftowo-petrochemicznym koncernie. Po co Orlen miałby wchodzić na praski parkiet?

— Sądzę, że PKN nie będzie chciał angażować środków finansowych na skupowanie akcji od mniejszościowych udziałowców Unipetrolu. Raczej wyda im w zamian własne akcje, którymi będą mogli obracać na praskiej giełdzie. Poza tym wejście na tamtejszy parkiet ułatwi promowanie marki na rynku czeskim — twierdzi Rafał Salwa, analityk Internetowego Domu Maklerskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKN może wejść na praską giełdę