PKN Orlen dalej gra z polską siatkówką

  • DI
opublikowano: 13-09-2022, 14:28
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

PKN Orlen przedłuża umowę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Przez kolejne cztery lata reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn będą mogły liczyć na wsparcie koncernu, który będzie towarzyszył zawodnikom i kibicom podczas najważniejszych wydarzeń siatkarskich w kraju i za granicą.

Mamy srebro:
Mamy srebro:
Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen (z lewej), i Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, podczas spotkania z drużyną wicemistrzów świata.
materiały prasowe

Koncern wspierał m.in. reprezentację mężczyzn podczas zakończonych właśnie Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022. Ze świeżo upieczonymi wicemistrzami spotkał się Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

– Jesteśmy największym sponsorem polskiego sportu i to się nie zmieni. Przeciwnie. Skala naszego zaangażowania systematycznie rośnie. Wspieramy już około 90 utalentowanych zawodników, ponad 70 klubów sportowych, 10 związków i dwa komitety. Do sponsoringu podchodzimy w sposób przemyślany i długofalowy. Angażujemy się w projekty, które wzmacniają globalną rozpoznawalność marki Orlen. Aktywnie wspieramy także rozwój dyscyplin, które cieszą się popularnością wśród kibiców. Według badania przeprowadzonego przez pracownię ARC Rynek i Opinia siatkarskie zmagania aktywnie śledzi aż 64 proc. Polaków, co przekłada się bezpośrednio na korzyści nie tylko wizerunkowe, ale też biznesowe. Nie zapominamy przy tym o najmłodszych, przyszłych mistrzach, których również będziemy wspierać w ramach kontynuowanej współpracy – mówi Daniel Obajtek.

Zakończony w niedzielę turniej po raz kolejny potwierdził, że Polacy kochają siatkówkę. Podczas każdego meczu biało-czerwonych hale w Katowicach i Gliwicach były wypełnione do ostatniego miejsca, a doping polskich kibiców ponownie był tematem dyskusji mediów na całym świecie.

Koncern pozostanie sponsorem reprezentacji kobiet i mężczyzn wszystkich kategorii wiekowych w piłce siatkowej, plażowej i halowej do końca 2026 r. Na przełomie września i października br., reprezentacja kobiet zmierzy się w mistrzostwach świata, które odbędą się w Polsce i Holandii. Najlepsze zawodniczki będą rywalizować m.in. w halach w Gdańsku, Gliwicach i Łodzi podczas 40 spotkań.

Współpraca ze Polskim Związkiem Piłki Siatkowej nie ogranicza się jedynie do ekspozycji logotypu na koszulkach drużyny narodowej podczas imprez międzynarodowych. PKN Orlen w ostatnich latach aktywnie angażował się w sponsoring reprezentacji młodzieżowych, siatkówki plażowej i programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który objął 7 tysięcy uczniów w 186 szkołach w całym kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane